ZIG&ZOC Silah Tüfek Bakım Yağı 50 ML

Av donamlarının daima ellerinin altında bulunan yağlar değerli donamların metal kısımlarında ki erozyonu minimum seviyelere çekecektir.
Üretici: ZIG&ZOC
Stok Kodu: ZGZC-06
4,13€ vergi dahil
Alıcı
*
*
Nakliye Yöntemi
Ad
Tahmini Kargo
Fiyat
Gönderim seçeneği yok

ZIG&ZOC Silah Tüfek Bakım Yağı 50 ML

Av donamlarının daima ellerinin altında bulunan yağlar değerli donamların metal kısımlarında ki erezyonu minimum seviyelere çekecektir.

ZIG&ZOC Silah Bakım Yağı , her türlü ateşli silahın bakımı için evrensel bir çözümdür . Barut, bakır ve diğer kirleri kolayca çıkarır. Eşsiz bileşimi sayesinde silahın tüm elemanlarının yağlanması ve bakımı için uygundur. Doğal içerikli formülü sayesinde ahşap elemanların yağlanmasında da kullanılabilir.

*silahların uzun süreli depolanması ve korunması için test edildi. Geride korozyona dayanıklı bir kaplama bırakır . Silahın temiz ve taze görünümünü geri kazandıran ince, hoş bir kokuya sahiptir.

  • Ulaşılması zor bileşenlere derinlemesine nüfuz eder.
  • Tüm ateşli silah yüzeylerindeki kirlenmeyi ve toz kalıntılarını etkili bir şekilde temizler, teklemeleri azaltır ve güvenilirliği artırır.
  • Tabancaları korozyona karşı koruyarak güvenli depolama sağlar ve performansı, güvenilirliği ve değeri korur.

TALİMATLAR

– Ateşli silahın boş olduğundan emin olun.

– Kullanmadan önce iyice çalkalayın.

– Temizlenecek alana ZIG&ZOC Silah Bakım Yağı püskürtün.

– Temiz, tüy bırakmayan bir bezle silin.

– Gerekirse tekrar uygulayın ve fırça ile temizleyin.

– Ateşli silahı saklayacaksanız, ZIG&ZOC Silah Bakım Yağı ile nemlendirilmiş temiz, tüy bırakmayan bir bezle silin.

Metal malzemelerin korozyondan korunma yöntemlerinden bir tanesi de madeni yağ kullanmaktır. Kullanılan madeni yağ metal yüzeyine ince bir film tabakası olarak adsorbe olmaktadır. Yüzeye adsorbe olan madeni yağ yüzeylerin birbiri ile sürtünüp aşınmasını ve çevre ile etkileşerek korozyona uğramasına engel olmaktadır. Ancak; farklı tür ve çeşitlerde madeni yağ kullanılmakta, kullanılan bu madeni yağların hepsinin korozyona yeterince engel olup olmadığı, yeterince film tabakası oluşturup oluşturmadığı merak edilmektedir. Ayrıca merak edilen konular arasında da kullanılan bu yağların zamanla fizikokimyasal özelliklerinde ne tür değişikler oluşturduklarıdır. Petrolün rafinasyonu sonucu elde edilen baz yağlara viskozite geliştirici, köpük önleyici, pas önleyici, korozyon önleyici ve deterjan katıklar eklenerek baz yağın viskozitesi, parlama noktası, akma noktası, pasa ve korozyona karşı kararlılığı gibi özellikleri değiştirilerek madeni yağlar üretilir. Madeni yağlar motor segmanlarında, rulmanlarda, dişli sistemlerinde, hidrolik sistemlerde, bunlara benzer birçok sistem ve ekipmanda kullanılır iken sistemi metal yüzeyine ince bir film tabakası şeklinde adsorbe olarak korur.

Bu nedenle madeni yağların metali sürtünme, aşınma, korozyona ve pasa karşı koruması gibi çok önemli bir görevi vardır. Birbiri ile sürtünen katı yüzeylerde film oluşturan, katı yüzeyleri birbirinden ayrı tutan ve sürtünme etkisini azaltan, sürtünme sonucu oluşacak aşınma ve ısınmayı önleyen, sızdırmazlık sağlayan, güç iletimini kolaylaştıran maddelere “yağ” ya da “yağlayıcı” denilmektedir. Ayrıca metal yüzeylerin sürtünmesi sonucu oluşan katı parçacıkları yağlar temizler. Madeni yağlar, motor yağlaması, hidrolik sistemlerin yağlanması, dişlilerin yağlanması, metal kesme işlemleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Her cihazın kendine özgü çalışma prensibi, çalışma şartı, çalışma amacı ve makine parçası olması yağların çok çeşitli olmasını sağlar. Yağları sentetik ve mineral esaslı yağlar olarak iki grupta toplayabiliriz. Sentetik yağlar; doğal petrol rezervlerinden çıkarılmayan laboratuvarda kimyacılar tarafından kimyasal yöntemlerle elde edilen yağlardır. Performans, termal dayanıklılık gibi özellikleri geliştirilmiş olduğu için mineral yağların yetersiz kaldığı yerlerde kullanılırlar. Jet motorları gibi çok yüksek sıcaklıklarda çalışan sistemlerde ya da çok düşük sıcaklıklarda tercih edilir. Mineral esaslı yağlar, ham petrolün distilasyonu sonucu elde edilen üründür.