Silikon ve Mastik Ürünler

Silikon Mastik Nerelerde Kullanılır?

Büyük olasılıkla silikon dolgu macunu kullanmışsınızdır, birinin silikon dolgu macunu kullandığını görmüşsünüzdür ya da bir hırdavatçıya girdiyseniz en azından yanından geçmişsinizdir. Silikon, güçlü yapışkan bağlar oluşturduğundan ve kimyasallara, neme ve hava koşullarına dayanıklı olduğundan, birçok kullanım alanı vardır .

Silikon yapıştırıcıların en yaygın kullanımlarından biri evin etrafındaki temel onarımlardır. Örneğin, çatlakları doldurmak için silikon dolgu macunları kullanılabilir. Bazen bireyler, evlerindeki yüzeyleri denemek ve düzleştirmek için kullanabilirler. Suya dayanıklı silikon mastikler, lavaboların etrafındaki alanları ve suyun sıklıkla bulunduğu diğer alanları onarmak için idealdir.

Silikon, ağırlık taşıyan contalar için kullanmak için iyi bir madde olmasa da, birçok inşaat işinde güçlü yapışkan özelliklerine hala ihtiyaç vardır. Silikon dolgu macunları genellikle plastik, metal ve cam gibi yüzeyleri birbirine bağlamak için kullanılır. Örneğin, akvaryumlar genellikle silikonla kapatılır. Pencereler, hava koşullarına dayanıklı olduğu için genellikle silikon yapıştırıcı ile çerçevelere kapatılır.

Silikon, sıcaklıklar yüksek olduğunda yapışkan özelliklerini koruyabildiğinden, otomobillerde, elektronik cihazlarda ve cihazlarda yaygın olarak kullanılır. Genellikle silikon yapıştırıcılar, araba contası gibi araba motorlarındaki parçalar için bir bağlama maddesi olarak kullanılacaktır. Cihazlarda ve elektronik cihazlarda, kabloları ve sensörleri yerlerine yalıtmak için silikon kullanılır.

Mastik, inşaat projelerinde yapıştırıcı ve dolgu macunu olarak yaygın olarak kullanılmaktadır . Bir yüzeyin diğerine dayanıklı bir bağ ile yapıştırılması veya alanın korunması gereken yerlerde popüler bir seçimdir.

Mastik dolgu macununun yapıştırılabileceği en yaygın malzeme türleri arasında ahşap , alüminyum , çelik , mermer , cam ve çeşitli levha türleri bulunur , ancak hemen hemen tüm malzemeler üzerinde kullanılabilir .

Mastik sızdırmazlık kullanım örnekleri şunları içerir:

Tavan , duvar ve yer karolarının yapıştırılması .

Kontrplak panellerin yapıştırılması .

Pencereler ve kapılar için derz dolgu macunu olarak .

Küvetlerin ve diğer sıhhi aletlerin etrafındaki alanın sızdırmazlığı .

Duvar ve betondaki çatlaklar için dolgu maddesi olarak .

Mastik, suya dayanıklı, ısıya dayanıklı ve UV ışınlarına dayanıklı özelliklerinden dolayı dış mekanlarda kullanılabilir . Aynı zamanda , metallerle kullanıma uygun hale getiren korozyona karşı dirençlidir .

Mastik genellikle uygulanan bir miktar basınca dirense de, büyük hareketleri barındıracak kadar esnek değildir . Viskozitesi nedeniyle büyük boşluklar ve çatlaklar gibi ince uygulama alanlarından ziyade kalın bölgelere uygulanması en iyisidir . Mastik uygulamadan önce bölge astarlama gerektirmeyebilir ancak temiz ve kuru olmalıdır. En iyi şekilde bir doldurma tabancası kullanılarak uygulanır.

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Hylomar Sıvı Conta 80 ML

Hylomar teknik olarak gelişmiş, kalıcı plastik polyester-üretan dolgu macundur.
7,94€ vergi dahil gönderim hariç

Sista Akvaryum Silikonu Siyah 310 ML

Her türlü akvaryum imalatında güvenle kullanılır. Balıklar için zararsızdır, Yüksek mukavemetlidir, Tek komponentlidir, Uv ışınlarına dayanıklıdır, Süper elastiktir, Solventsizdir.
5,45€ vergi dahil gönderim hariç

Sista Akvaryum Silikonu Şeffaf 310 ML

Her türlü akvaryum imalatında güvenle kullanılır. Balıklar için zararsızdır, Yüksek mukavemetlidir, Tek komponentlidir, Uv ışınlarına dayanıklıdır, Süper elastiktir, Solventsizdir.
5,45€ vergi dahil gönderim hariç

Sista Extra White Silikon Beyaz 310 ML

Gözeneksiz malzemelere mükemmel yapışır. Küf ve bakteri oluşumunu engeller. Solvent içermez, UV ışınlarına ve ısı değişimlerine dayanıklıdır. Ekstra beyazlık ve parlaklık sağlar. Mükemmel tutunma ve elastikiyet sağlar. ISO 846 ya göre test edilmiştir.
5,29€ vergi dahil gönderim hariç

Sista Neutral Şeffaf Ayna Silikonu 310 ML

Ayna yapıştırmada, PVC doğrama montajında, yüksek yapılarda esnek dolgu aralıklarında, plastik, ahşap, metal dolgulara cam yerleştirilmesinde, kapı, pencere ve sıhhikullanım alanlarındaki bağlantı dolgularında, silikon-fugabant yapıştırılmasında kullanılan, solventsiz, nemle sertleşen, tek komponentli oxim (nötr sistem) silikondur.
7,47€ vergi dahil gönderim hariç

Sista Poliüretan Köpük 750 ML

Hacim kaybına uğramaz, çökmez ve bozulmaz. Kesilebilir, sıvanabilir, boyanabilirSuya karşı dayanıklıdır. Kuruduğunda toksit değildir. Kullanıma hazır, tek komponentlidir. Nem ile kürleşir.
5,99€ vergi dahil gönderim hariç